Do czego służy klucz udarowy?

Klucze udarowe to fantastyczne narzędzia, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę minimalizując konieczność użycia ludzkiej siły. Najczęściej można je spotkać w warsztatach wulkanizacyjnych, jednak mogą również być na wyposażeniu każdego wielbiciela majsterkowania.

Klucz udarowy elektryczny i ciekawe opcje dostępne na rynku

Obecnie na rynku można kupić całe mnóstwo różnego rodzaju narzędzi wraz z pomocnymi opcjami dodatkowymi:

– klucz elektryczny udarowy kątowy – pozwala na pracę w miejscach niedostępnych dla standardowych kluczy. Przydaje się jednak przede wszystkim w zastosowaniach profesjonalnych, natomiast dla amatorów najczęściej nie jest szczególnie atrakcyjny głównie z uwagi na niską dostępność i wysoką cenę.

– klucz udarowy z regulacją – zakup klucza bez regulacji bardzo często mija się z celem. W przypadku najsłabszego klucza ma to oczywiście mniejsze znaczenie, natomiast przy kluczach o wyższym momencie obrotowym, jeśli mają one być naprawdę uniwersalne, operator musi mieć możliwość ograniczenia momentu obrotowego, jako że różne połączenia wymagają użycia różnej siły.

– klucz udarowy z dynamometrem – większość połączeń musi być wykonywana przy określonym momencie obrotowym, aby zapewnić pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przy wykonywaniu różnych prac tym samym kluczem ważna jest nie tylko możliwość regulacji momentu obrotowego, ale także opcja dokładnego określenia efektywnej siły, w związku z czym dynamometr, szczególnie w kluczach profesjonalnych, może być bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *