Dobre wiertło do granitu – jak dokonać wyboru?

Planując zakup wiertła do granitu należy pamiętać o tym, że jest to materiał twardy. Lepiej odpuścić sobie słabej jakości wiertła do kamieni, które dedykowane są powierzchnią nieco bardziej podatnym na obróbkę. Granit wymaga specjalistycznych przyrządów, które po pierwsze będą trwałe, a po drugie żywotne. Jest to szczególnie istotne, jeśli używa się wierteł w celach zawodowych, a nie tylko do amatorskiego majsterkowania.

Wiertła diamentowe

Diamentowe wiertło do granitu nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Są one niezwykle wytrzymałe oraz odporne na różnego typu uszkodzenia. Zdecydowanie za jego pomocą można wykonać największą ilość otworów. Wiertła diamentowe można eksploatować często i intensywnie, bez obaw o ich przedwczesne zużycie. Warto również dodać, że dostępne są również wiertła z adapterami, dzięki czemu można dopasować je do większości maszyn budowlanych. Jest to opcja niezwykle komfortowa i bezproblemowa.

Wiertła z węglików spiekanych

Tańszą alternatywą są wiertła z węglików spiekanych. Odznaczają się one relatywnie długim okresem trwałości. Należy również dodać, że są odporne na wyboczenia. Wybierając ostrza o szerokich płytkach można liczyć również na mniejsze ryzyko wykruszania. Dobrze jest, jeśli są one dodatkowo głęboko osadzone. Dobór odpowiedniego wiertła do granitu należy również dostosować do tempa pracy. Nie każde jest wyprofilowane w taki sposób, aby sprostać szybkiemu wierceniu. W takiem przypadku najlepiej sprawdzą się modele o spiralnym kształcie posiadające głęboko osadzony rowek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *